Fotografavimo šaltyje techniniai ypatumai bei atsargumo priemonės

DSC00271rŽiema ne tokia ryški ir spalvota, kaip kiti metų laikai, tačiau peizažai šiuo laikotarpiu gali būti ne ką mažiau įspūdingi, jau nekalbant apie ledinių gražuolių portretus ar pagautas emocijas dūkstančių sniege vaikų, šaltuko nurausvintais skruostais. Mūsų kraštuose žiema ne tokia atšiauri ir šalta, tačiau šiokių tokių atsargumo priemonių vis tik reiktų imtis, kad nesugadint fotoaparato. Be to, gal kažkam teks pabūvoti ir tikresnėje žiemoje, o ir pas mus kartais termometro stulpelis rodo žemiau nulio 🙂

Taigi, ką daryti ir ko nedaryti fotografuojant šaltyje?

  • Jei jau išsinešėte fotoaparatą į lauką, tai ir laikykite jį lauke, kol nesibaigs fotosesija. Teko skaityti rekomendacijų, kad pauzėse reiktų slėpti fotoaparatą po striuke, arčiau kūno. Nedarykite šito! Ne pats šaltis baisus, o temperatūros svyravimai: šilumoje susidaro kondensatas, kuris vėl ištraukus fotoaparatą į šaltį sustingsta ir būtent tai gali sukelti neigiamą poveikį.
  • Dideliame šaltyje skystis objektyvo viduje gali sutirštėti ir dėl to paslankios objektyvo dalys sunkiau ir lėčiau sukiosis. Tai normalu, svarbiausia nesukti per stipriai, nes tuomet tikrai galite sugadinti.
  • Ne paslaptis, kad šaltyje elementas išsikrauna gerokai greičiau, nei šilumoje ir su tuo mažai ką galima padaryti. Tačiau šiek tiek prailginti darbo laiką vis tik įmanoma. Atjunkite visas nebūtinas funkcijas, tokias kaip ekranėlis ar vaizdo stabilizatorius. Stenkitės nesinaudoti įmontuota blykste. Daug energijos naudoja įjungimas/išjungimas, tad geriau aktyvuokite „užmigimo“ funkciją. Jei fotografavimo metu nusimato ilgesnės pauzės, galima elementą ištraukti ir paslėpti arčiau kūno, pvz. vidinėje striukės kišenėje.
  • Įvairias smulkmes, atsiradusias ant objektyvo stiklo, geriau nubraukt šepetėliu, o ne nupūst. Iškvėpiamas oras turi savyje drėgmės, todėl susilietęs su sušalusiu stiklu kristalizuosis ir bus tik blogiau. Ir apskritai stenkitės nekvėpuoti, kai laikote fotoaparatą prie veido, t. y. fotografuojate 🙂
  • Po fotografavimo, prieš grįžtant į patalpą, išimkite atminties kortelę, o fotoaparatą kiškite į jam skirtą krepšį. Įėję į patalpą palikite krepšį porai valandų mažiausiai šildomoje patalpoje, toliau nuo šilumą skleidžiančių objektų, kad šis palaipsniui sušiltų. Būtinai leiskite sušilti ir išdžiūti!

Smagių žiemiškų kadrų ir nesušalkite!

Karina

Šaltinis

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s