Svarbu ne tik tai, kas svarbiausia!

“Neklysta tik tas, kas nieko nedaro” – ko gero visiems teko girdėti ar skaityti šią sparnuotą frazę. Ir taip, išties, jei jau imiesi kokios veiklos, tai žiū jau ir prisidirbai 🙂 Laimei, fotografija – ne chirurgija, tad kažkokios kritinės žalos savo foto-klaidomis nepadarysime (nebent tai vestuvinės nuotraukos, o nuotaka labai jautri asmenybė, tuomet pasekmės sunkiai nusakomos), o ir galimybių taisytis turime daugiau, nei chirurgai. Tačiau be abejo geriau, kad tų klaidų būtų kuo mažiau net ir kasdieniuose, buitiniuose kadruose, todėl keliuose kituose straipsniuose apžvelgsiu dažniausiai pasitaikančias.

Taip jau yra, kad paėmęs į rankas fotoaparatą ir nusprendęs kažką nufotografuoti, dažniausiai tik tą kažką ir tematai. Visa kita tiesiog nustoja egzistuoti, ko pasekoj turime gausybę nuotrauku su veidais/daiktais kadro centre, pasvirusiu horizontu, „žmonėmis-antenomis“ ir pan. Šįkart apie „žmones-antenas“ bei kitokią smulkmę.

Nuotrauka – tai dvimatė erdvė ir nors joje dažniausiai būna užfiksuota trimatė erdvė, suvokiama ji kiek kitaip, nei įprasta aplinka. Jei realybėje mes linke nepastebėti daugelio aplinkos detalių, tai nuotraukoje dažnai tos detalės smarkiai prašosi dėmesio ir gali gerokai įtakoti sukeliamą žiūrovui įspūdį. Kartais tai visai šauniai papildo ir pagyvina, bet dažniausiai tik sugadina visumoj visai gerą kadrą.

DSC06074Fotografuodami namuose, stebėkite, kad už modelio nebūtų kokių tiesių, lenktų, vertikalių ar horizontalių ir bet kokių kitokių linijų, kurios kyšotų iš už galvos ir sudarytų antenos įspūdį.

DSC08590Lauke svarbu laiku pastebėti stulpus, vamzdžius ir kitas “lauko interjero“ detales, kurios taip ir taikosi išaugti iš modelio galvos.

 

 

DSC02309Taip pat ne itin gerai žiūrisi svetimos kojos ar rankos. Prašykite, kad pašaliniai pasišalintų, keiskite vietą, fotografavimo kampą, arba tiesiog išlaukite kito momento.

 

Kartais nuotrauką galima pataisyti grafinio redaktoriaus pagalba ir be pasėkmių pašalinti vaizdą gadinančius objektus.

DSC07738

DSC07738x

 

DSC08934rTačiau dažnai nutinka taip, kad augančios iš galvos detalės pašalinimas negalimas, nes detalė svarbi aplinkos ir pačios nuotraukos dalis. Tad stebėkite ir pastebėkite viską, kas pakliūva į kadrą!

 

 

 

 

Puikių akimirkų!

Karina

Reklama

2 komentarai “Svarbu ne tik tai, kas svarbiausia!

  1. geras straipsnelis tik ta baime kad kas nors psidalins jusu mintimis yra dar baisiau nei klebonas su ragais gadinanti dienorascio vaizda ir verte. Kokia prasme drausti tai ko uzdrausti objektyviai neimanoma. Nerasykit viesai jei jau taip baisu.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s